Rodokmeny a genealogie příjmení

Zajímali jste se někdy o historii svého příjmení? Nebo dokonce o historii vaší rodiny? Pokud ne, pak se můžete pustit do spletitého bádání, za kterým sice stojí hromada práce a času, ale zato perfektní výsledek – pokud vše bude šlapat jako hodinky samozřejmě. Historii vašeho příjmení nebude pravděpodobně tak těžké dohledat, jako je tomu právě u rodokmenu.

Chcete-li se seznámit s historií svého příjmení, je to prakticky stejný proces, jako kdybyste bádali po svých předcích. Protože právě vaši předkové mohou za to, že se jmenujete tak, jak se jmenujete. Bádání v rodokmenu se tedy rozhodně nevyhnete. Jistou výhodu mají ti, jejichž příjmení patří mezi jedno z nejčastěji se objevujících u nás – Novák, Svoboda, Novotný, Dvořák a mnoho dalších.

Vznik vašeho příjmení většinou zjistíte zcela náhodou při samotném bádání. Dostat se můžete k velmi zajímavým materiálům, které se přímo týkají vaší rodiny a možná narazíte i na informace, které se týkají vzniku vašeho příjmení. Informací o tom, jak by mělo vypadat pátrání po svých předcích, bylo už napsáno hodně. Nezapomínejte, že informace, které se k vám dostanou, byste si měli ověřit. Mějte tak alespoň dva nezávislé zdroje informací, které by se měly shodovat ve výsledcích. Genealogie se obecně zabývá hlavně hledáním předků, a pokud se vám nechce chodit po matrikách a vyhledávat v archivech, můžete se obrátit na odborníky, kteří za poplatek udělají veškerou práci za vás.

Historie vašeho příjmení může sahat dokonce až do zahraničí a ani zdaleka si nedokážete představit, do jak daleké historie by mohl váš původ příjmení zasahovat.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Genealogie příjmení a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.